Mohu si posed postavit na svůj pozemek bez stavebního povolení?
V některých případech je tomu skutečně tak. Někdy je však situace ideálnější než jindy a existuje mnoho variací na pozemek. Bezproblémové řešení se nabízí v situaci, že je váš pozemek stavební parcela/ zde je to jen a jen vaše hřiště a vy si zde můžete hrát jak chcete/ je potřeba jen dodržet pravidla (stavba do 25m2 a 3 m od ostatních pozemků). Téměř bez škobrtnutí je to také v případě, že je váš pozemek zahrada/ musí být však určena k rekreaci a záleží na územním plánu.

Ostatně, to záleží vždy. Územní plán musí být zkrátka respektován. A také nezapomenout, že poslední a důležité slovo má vždy příslušný úřad.

Já mám les a v tom lese bych chtěl/a posed, můžu?
Mít lesní pozemek je krásná a trochu složitější věc. Povoluje stavbu, která bude mít charakter stavby pro hospodaření v lesích. No a co by to mělo být jiného, než právě posed – stavba pro výkon práva myslivosti. I zde doporučujeme, se zkusit nejdříve dohodnout s myslivci, respektive tzv. místní honitbou. Ty by si posed měli zaregistrovat a pro vás se tím otevírá ta nejjednodušší možnost mít svůj posed v lese. V případě, že dohoda není možná, obraťte se prosím na nás.

Můj pozemek je orná půda, ale orat tam nikdy nebudu, chci tam postavit posed, půjde to?
Tady je třeba zjistit, jak je aktuálně tento pozemek využívaný. Mohou tam být závazky v podobě dlouhodobých pachtovních smluv a to se pak do pole nemůže zasahovat.
Pokud se ale rozhodnete jít na této půdě cestou rekreace a územního řízení, je nutné nejdříve požádat o změnu na zahradu. Zahrady pak mohou být zastavěné chatami do určitých procent plochy a určité výšky (konkrétně vždy záleží na daném územním plánu).

Můj pozemek je součást CHKO, je nějaká cesta jak tam posed umístit?
Jestli je váš pozemek v CHKO, není to úplně ta nejrůžovější varianta. My si samozřejmě přejeme, aby všude okolo nás bylo zaseto mnoho posedů. Ale krajinu, přírodu, její ráz a potřeby, to musíme respektovat. Jsme však přesvědčeni o tom, že citlivým umístěním posedu nebudeme nikoho a nic ohrožovat. V případě CHKO je třeba zahájit jednání přímo s danou oblastí a zkusit se domluvit na podmínkách instalace. Jestli bychom se měli do jednání pustit za vás, budeme potřebovat vaší plnou moc. Nic vám slíbit nemůžeme, ale zkusit..zkusit by se mělo všechno!

Pozn. Vaše vysněné místo, kde bude posed instalován je zásadní věc. Můžeme se za vás podívat i do územního plánu a zjistíme, jaké jsou možnosti. Zašlete nám prosím číslo parcely ideálně s názvem/ kódem katastrálního území či název/ kód obce.
Vždy potřebujeme znát konkrétní pozemek. Někdy je potřeba územní řízení, jindy být nemusí. Na pronajatém pozemku bude nutné mít písemný souhlas majitele. Posed je vyrobené zařízení, které není pevně spojené se zemí v případě, že použijeme pro ukotvení zemní vruty.

Zároveň nás můžete předem připravit na to, jestli k vám na pozemek vede třeba jen lesní cesta či máte pozemek někde vysoko v horách. Všechny tyto informace se nám totiž následně budou hodit při plánování instalace.

Jaké jsou varianty posedů, které nabízíte?
U nás v nabídce naleznete model Krabička, Domeček a nově také doplňujeme nabídku o posed Saunička. Krabička je nejoblíbenější verze posedu, který umožňuje na půdorysu 2 x 4 metry (včetně kryté terasy a integrovaného sezení) přespání dvou dospěláků a jednoho dítěte, respektive velkorysou romantiku pro dva. Ležení zabíhající až ven z posedu umožňuje vychutnat si přírodu v dosud netušeném rozměru.

Domeček je posed, který umožní přespání až 5! dospěláků. Dole minimalistický taneční parket a nebo ležení pro dva díky výklopné posteli či rozkládacího křesla. Nahoře pak výhled na hvězdy velkorysým prosklením. Nechybí ani řada vychytávek jako je mini koupelna ve formě stylového umyvadla, sezení v okně, či tyč na sušení oblečení. Možno instalovat jak do výšky, tak na zem, podvozek, či ponto​n.

Jak moc mi dokážete posed přizpůsobit?
Dokážeme cokoliv, ale momentálně připravujeme k výrobě tzv. ​First Edition​, která zahrnuje jak rozsáhlou výbavu, tak velmi zvýhodněnou cenu. V té jsou úpravy omezené. Jestli vám nevadí čekat, pak můžeme dodat posed zcela na míru. Čarovat do nekonečna umíme i s výbavou. Když si třeba budete přát doplnit reproduktor vaší oblíbené značky, knihu, lampu nebo to či ono sezení.
Proč First Edition? Stojíme si za každým posedem tak, jak je – pro nás ideální kombinace architektury, jednoduchosti designu a nákladů.

Jak mi posed přivezete a jak ho instalujete/ potrvá to dlouho?
Standardně probíhá instalace tak, že posed se doveze již kompletně sestavený a na místě se akorát nasazuje na podstavu (ještěrka, rameno, nebo traktor s vidlemi).
Veze ho nákladní auto s hydraulickou rukou nebo je přepravován na přívěsu a instalace probíhá vysokozdvižným vozíkem. Kotvení do země pak pomocí vrutů nebo na betonové patky. Úplně přesně jsme si instalaci nestopovali, ale cca za 59 min a 32,3 sekundy to máme. A jestli nemáte pozemek na Everestu, dokážeme to.

Co patří ke standardu a vychování dobrého posedu?  

 • usazení posedu na barvené železné konstrukci
 • stěny z 42mm biodesky (smrk) + lepené kryté spoje na falc
 • dvojskla s Argonem s prostupem Ug=1,1 W/m2K
 • okna/střílny s falcem
 • střešní fólie tl. 3mm a oplechování
 • 2x (v případě krabičky) a 3x (u domečku) výklopná okénka s falcem pro větrání, pozorování zvěře či vkrajním případě i střelbě (ale doporučujeme řešit konflikty jinak)  vnitřní nátěry všech materiálů speciálni Tikkurila barvou pro sauny (do vlhkého prostředí a zcela nezávadná, vodou ředitelná) vč. speciální lazury podlahy pro snazší údržbu
 • venkovní nátěr ochranou barevnou lazurou (Tikkurila-téměř 160 let zkušeností z Finska už je znát)
 • pozn. nátěrová plocha Domečku je 137m2/ vše je mořeno a 2x natřeno zvenku i uvnitř/ to je metrů!

Jak si mohu posed vybavit?
Posedy First Edition mají bohatou výbavu přesně tak, jak si myslíme, že je to užitečné a přirozené/ zkrátka nejlepší, na ty teď sbíráme objednávky, abychom udělli celou edici s velkým cenovým zvýhodněním.
U posedu na míru je vybavení posedu jen na vás. Můžete si ji poskládat přesně podle vašich představ a gusta. Nabízíme několik modulů, které si můžete volně kombinovat. Posed si určitě neumíme představit bez postele a naší kompaktní kuchyňko koupelny.Spát, snít a těšit se na probuzení. To jak spíme se dokáže odrazit na tom, jak se cítíme a jak žijeme. Naším přáním tedy rozhodně je, aby se vám v posedu spalo hezky. Proto jsme pro vás připravili velkou manželskou postel, která je umístěná do předsazeného čelního okna (varianta Domeček poskytuje ubytování až pro 5 dospěláků, dole se nachází výklopná postel pro 2 a další lůžka naleznete v patře). Postel je vytvořená na míru posedu a zcela integrovaná přímo do konstrukce. Můžete se tak probouzet s dokonalým výhledem a pohledem na svět. Vybavena je vybavena kvalitní matrací od českého výrobce a součástí tohoto spacího balíčku jsou i veškeré lůžkoviny. Když je zrovna nebudete potřebovat, je pro ně připraven úložný prostor.
Krabička navíc disponuje vysunovací postelí s kvalitní matrací pro přespání dítěte nebo menšího kamaráda. Díky preciznímu zpracování na míru jde o maximální využití zbývajícího prostoru. Dále můžeme Posed osadit balíčkem “Teplo” a to se může hodit zvláště v zimních měsících. Hřát vás mohou kamínka na dřevo nebo nezávislé horkovzdušné naftové topení. V případě, že plánujete posed napojit na el. sítě, můžete vyhřívat přímotopem.
N​ejvětší romantika umí vzniknout při svíčkách a knížku si můžete přečíst i s čelovkou.
V případě, že si ale budete chtít na něco pořádně posvítit a nebo dobít svoje přístroje, nabízíme solární panel. Součástí je akumulátor 12V/25Ah – včetně regulátoru, pojistek a USB výstupu. Do této sestavy je napojená nabíjecí přenosná lampa. Pro intimní osvětlení je instalovaná i dekorativní linka. S touto sestavičkou vydržíte svítit celou noc a telefon si k tomu nabijete několikrát.Posed si můžete vytunit ještě balíčkem “bezpečí” a také pro případ potřeby je tu modul suché wc nebo kompostovací záchod.

Umíte udělat posed vyšší / nižší?
Je to posed, protože to není rozhledna, a kdyby to byla rozhledna, tak to zase nebude posed. Moc rádi bychom stavěli tak vysoko, jak jen si budete přát. Z naší strany to však znamená nový projekt, spočítat statiku, zkrátka trochu té matematiky. Umíme to, jen se nejdříve prosím přesvědčte, zda vám náhodou výška 188 cm nevyhovuje.

Jaké jsou alternativní možnosti financování posedu/ posedů?
Financování posedu nabízíme v těchto třech základních variantách.

 1. A)  Posed kupujete jako soukromá a nepodnikající osoba. V tomto případě spolupracujeme se společnostíUnicredit a dokážeme vám nabídnout financování za 3,5% p. A. se splatností až 6 let.
 2. B)  Posed kupujete na existující firmu s historií v podnikání, zde spolupracujeme s bankami, kde se výše úrokůpohybuje mezi 4 – 5% p. A.
 3. C)  Pro nákup posedů zakládáte novou firmu bez historie a chystáte se posedy pronajímat. V tomto případě sejedná o bankovní úvěr s 5 – 6% p. A.

Bude mi v posedu v zimě zima a bude se v létě přehřívat?
Posed vám na přání vybavíme tak, aby vám bylo teplo pořád, když to budete potřebovat. Umíme instalovat malá kamínka na dřevo, nezávislé horkovzdušné naftové topení a v případě, že jste napojení na elektřinu i přímotop. Speciální zateplení posedy nemají, sle masivní dřevěná deska 42 mm vykazuje slušné izolační hodnoty. Když pak hodnota na teploměru bude stoupat, záleží i na tom, kde bude váš posed umístěn a jaká bude jeho orientace. Prospívat budou např. stromy či další objekty v okolí. Na volném prostranství a v pravé poledne pak může být v posedu teplo. Posed je však oboustranně provětrávaný, takže jako na půdě to nebude.

V případě zájmu je možné vyrobit i speciální zateplenou verzi, ale věříme že ve většině případů to není potřeba.

Když bude hodně pršet nebo foukat vítr, neublíží to posedu?
Na vítr jsme připraveni. Vše je propočítané na horské lokace v ČR, takže jestli se nebude jednat o opravdu mimořádný hurikán, bude vše držet pevně tak, jak má. Pláštěnkou pro posed je ochranná barevná lazura, která se používá i ve Finsku. Spoje jsou navíc kryté a lepené.

Zajímalo by mě více informací o pronájmu posedů?

Připravujeme síť posedů, která bude spojovat a propojovat všechny posedy, které se budou chtít stát součástí týhlectý party. Pak si jednou ráno takhle zabalíte pár věcí s sebou do batohu, dvě tatranky a vyrazíte na Tour de Posed. Naplánujete si cestu a pak už jen půjdete od posedu k posedu. Vaše cesta. Aplikace, která bude propojovat všechny poseduchtivé vám vždy poskytne veškeré informace. Posed si budete moci pronajmout na pár-hodinový piknik nebo několik nocí.

Pro aktuální informace nás sledujte na facebooku a instagramu/ tam se vše dozvíte!

Když si koupím posed pro sebe a ve volných chvílích ho budu chtít pronajímat, můžu ho napojit do vaší sítě?
Tohle je určitě možné. Jakmile si pořídíte posed, jen už jen zcela na vás, jak s ním naložíte. V případě pronájmu ho určitě můžete zapojit do naší posedové sítě.

Co když mě posed přestane bavit?
Tak ho prodáte, nebo se obrátíte na nás a my ho pomůžeme nabídnout poseduchtivým. Věříme, že postupně vznikne i nabídka second hand posedů. Ale nebude to hned a cenu si podle nás budou držet dobře. A kdo ví, třeba půjdou i nahoru, když vidíme jak stoupá cena dřeva a lidské práce.

Možná vás napadne, že si dokáže takový posed vyrobit sami a třeba i za menší náklady. Půjde to!?
Občas se setkáváme s názorem, že to nemůže být přece tak těžké, vyrobit posed. A že to zcela jistě musí jít i za menší náklady. Zrazovat vás od toho určitě nebudeme, ale představíme vám základní fakta a zkušenosti. Protože ono je to trochu složitější, než složit origami opici.

 • Zkuste v Čechách najít kvalitního truhláře, který na vás bude mít dostatek času. My to zkoušeli a není to vůbec jednoduchá věc. 
 • Potřebujete čas. Hodně času. A pak ještě nějaký ten čas navíc.
 • 8OO hodin (spíš více) intenzivní práce a to nepočítáme ty hodiny přemýšlení o projektu před spaním. Jenutné promyslet spoustu detailů: systém stavby a statika, uchycení skel, odizolovaní skel, z jakého materiálu, jaké doplňky, jakou fólii na střechu, z jakého dřeva, čím to natřít, jak uchytit kovovou konstrukci, jakou podobu bude mít vestavěný nábytek, příprava pro CNC, dohoda s dodavateli..(a to jste zatím pořád na začátku).
 • Pozn. pro představu: nátěrová plocha varianty Domeček je 137 m2, vše je mořeno a natřeno 2x uvnitř i zvenku a když nepočítáme práci toho, kdo bude natírat..tak se dostaneme k 10 tis.
 • Je za tím spousta neúnavné práce, kterou musíte umět zasadit do kontextu architektury, jednoduchosti designu a tak, aby vše fungovalo jako celek.
 • Tu pravou představu o hodnotě věci si uděláte až ve chvíli, kdy vylezete po schodech do posedu a rozhlédnete se!